Ossity is our latest product. It's a search hub and web research tool. Try it now for free!


This page has been Textised!
The original page address was https://lt.wikipedia.org/wiki/Pagrindinis_puslapis

Pereiti prie turinio
Pagrindinis puslapis 
Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sveiki atvykę į Vikipediją 
Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas. Apie Vikipediją
Vikipedija yra universali, daugiakalbė interneto enciklopedija, kaip bendruomeninis projektas, pagal viki technologiją ir pamatinius principus kuriama daugybės savanorių bei išlaikoma iš paaukotų lėšų.
Vikipedijos tikslas – pateikti laisvą, nešališką ir patikrinamą turinį, kurį be jokių apribojimų gimtąja kalba galėtų skaityti visi žmonės. Rašyti, pildyti, tobulinti straipsnius taip pat gali visi, jei laikomasi bendrų, visiems dalyviams galiojančių taisyklių ir susitarimų. Nauji dalyviai yra kviečiami apsilankyti pagalbos puslapiuose ir bendruomenės portale.

Vikipedija vadinama „laisvąja enciklopedija“, nes visas jos turinys pateikiamas pagal GFDL ir CC-BY-SA licencijas, kurios leidžia enciklopedijos turinį naudoti, keisti ir platinti tiek nemokamai, tiek ir mokamai, jei laikomasi naudojimo sąlygų.
Rinktinė iliustracija
Savaitės straipsnis
Tristanas Tompsonas
Tristanas Trevoras Džeimsas Tompsonas (angl. Tristan Trevor James Thompson, g. 1991 m. kovo 13 d.) – Kanados krepšininkas, žaidžiantis NBA lygoje besivaržančioje Klivlando „Cavaliers“ komandoje.

2016 m. su „Cavaliers“ laimėjo NBA finalą, taip pat žaidė Bostono „Celtics“, Sakramento „Kings“, Indianos „Pacers“, Čikagos „Bulls“ ir Los Andželo „Lakers“ komandose. T. Tompsonas vieną sezoną žaidė koledžo krepšinį Teksaso „Longhorns“ komandoje, o 2011 m. NBA naujokų biržoje „Cavaliers“ jį pašaukė ketvirtuoju šaukimu. Jis taip pat yra žaidęs Kanados vyrų krepšinio rinktinėje.

2011 m. NBA naujokų biržoje Tristaną Tompsoną ketvirtuoju šaukimu pasirinko Klivlando „Cavaliers“. Tuo metu jis buvo aukščiausiai NBA istorijoje pašauktas Kanadoje gimęs žaidėjas, kol 2013 m. ir 2014 m. Anthony Bennett ir Andrew Wiggins buvo pasirinkti pirmuoju šaukimu.

2011 m. gruodžio 26 d. debiutavo Klivlando ekipoje prieš Toronto „Raptors“. Per 17 minučių nuo atsarginių žaidėjų suolelio Tompsonas pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Vėliau tiek Tompsonas, tiek komandos draugas Kyrie Irving buvo įtraukti į 2012 m. „Kylančių žvaigždžių iššūkį“.

Jis baigė sezoną, per 60 rungtynių vidutiniškai pelnydamas 8,2 taško ir atkovodamas 6,5 kamuolio, ir pateko į antrąją NBA simbolinę naujokų komanda, tapdamas pirmuoju kanadiečiu, pelniusiu šį apdovanojimą.


rugsėjo 20  d. įvykiai
Lietuvoje
Pasaulyje

Savaitės iniciatyva
Kirasyrai oficialios ceremonijos metu neša vainiką
Kirasyrų pulkas (it. Reggimento corazzieri, anksčiau it. Comando Carabinieri Guardie del Presidente della Repubblica) – Italijos elitinis karinis dalinys (kuopa Karabinierių korpuso sudėtyje), naudojamas kaip Italijos prezidento garbės sargyba. Kirasyrai nuo kitų karabinierių skiriasi uniforma ir ūgiu. Į kirasyrus priimami tik vyrai, kurių ūgis viršija 195 cm.

Dalinio šaknys siekia XIV a. pabaigą, kai Savojos grafas Amadėjus VII kaip asmens sargybinius naudojo arbaletininkų dalinį. XVI a. Savojos hercogas Emanuelis Filibertas perorganizavo Savojos kariuomenę ir joje įsteigė asmens apsaugos raitųjų lankininkų dalinį (it. Guardia D'Onore). Ši sargyba 1590 m. Monso apgulties metu išgelbėjo Savojos hercogą Karlą Emanuelį I. Karlas Emanuelis suformavo kirasyrų kuopą (it. Compagnia Corazzieri del Duca), kurią jo įpėdiniai dar padidino.
1854 m. karaliaus apsauga karo metu tapo karabinieriai. 1868 m. vasario 7 d. princo Umberto ir Margeritos Savojietės (Margherita di Savoia) vestuvėms buvo suformuota raitoji garbės sargyba (it. Squadrone Carabinieri Guardie del Re), kurią sudarė 80 karabinierių. Šis naujas dalinys 1870 m. sausio 7 d. buvo pervadintas į Karališkąją karabinierių sargybą (it. Carabinieri Guardie del Re) ir jai buvo patikėta karaliaus apsauga. Panaikinus Italijos karalystę ir paskelbus Italijos respubliką 1946 m. kirasyrų dalinys buvo suformuotas iš naujo kaip kavalerijos eskadronas.


Šios savaitės iniciatyva yra policija.
Naujienos
Kiti projektai  Vikižodynas
Laisvasis žodynas Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos Vikinaujienos 
Naujausios žinios, aktualijos Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai Vikiknygos
Vadovėliai, knygos Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas Vikiduomenys
Žinių bazė Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga Vikikelionės
Kelionių vadovas MediaWiki
Viki programinė įranga
Textise: Back to top

This text-only page was created by Textise (www.textise.net) © Textise - CPC LLC
To find out more about our product, visit Textise.org.