Ossity is our latest product. It's a search hub and web research tool. Try it now for free!


This page has been Textised!
The original page address was http://www.dentystatorun.pl/

Strona główna
Dlaczego warto odwiedzić naszą klinikę stomatologiczną w Toruniu?
[Image: Dentist with medical history asking to a patient]  
W Toruńskim gabinecie dentystycznym największą wartością jest dbałość o potrzeby i bezpieczeństwo pacjentów oraz leczenie na najwyższym poziomie. Z tego względu zespół naszych stomatologów regularnie uczęszcza na szkolenia i podejmuje kursy w Polsce i za granicą, które stale udoskonalają ich kwalifikacje. Ponadto niezwykle istotny jest komfort pracy i przyjemna atmosfera w zgodzie z filozofią zawodu.

Więcej
Czym zajmuje się stomatolog?
Diagnostyka:
  • Kompleksowa ocena stanu zdrowia jamy ustnej
  • Nowoczesna cyfrowa technologia
  • Wiedza i doświadczenie dentystów
Leczenie:
  • Wysoka jakość materiałów
  • Dbałość o komfort pacjenta
  • Regularne kontrole zdrowia
Profilaktyka:
  • Zabiegi chroniące przed rozwojem chorób
  • Instruktarz prawidłowej higieny
  • Odpowiedź dentystów na nurtujące pytania
Co warto wiedzieć o naszej klinice stomatologicznej?
Nasza klinika stomatologiczna wyróżnia się w Toruniu nie tylko profesjonalną obsługą personelu oraz doświadczeniem i wiedzą dentystów, ale również doskonałą klasą narzędzi stomatologicznych.

Oferujemy także zdjęcia pantomograficzne i RTG oraz możliwość stworzenia komputerowej projekcji wyglądu szczęki po zakończeniu leczenia. Wszystko po to, by efekty naszej pracy były jak najskuteczniejsze.

Kiedy zgłosić się do stomatologa?
Dentysta pomoże w przypadku każdej dolegliwości jamy ustnej. Nasi lekarze stomatolodzy mają kwalifikacje z zakresu między innymi leczenia schorzeń zębów, przyzębia, dziąseł, a także implantologii czy protetyki. Jeśli masz ubytki albo braki w uzębieniu, odczuwasz ból lub dyskomfort, sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Jakie usługi obejmuje leczenie stomatologiczne?
Leczenie dentystyczne obejmuje szeroki zakres usług związany z naprawą zębów, leczeniem schorzeń, wypełnianiem ubytków, implantologią i protetyką, przy użyciu doskonałej jakości sprzętu, a także z pomocą specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź pełną ofertę naszej kliniki stomatologicznej.

Jak wygląda wizyta u dentysty?
Każdą wizyt poprzedza szczegółowy wywiad i konsultacja dotycząca stanu jamy ustnej. Lekarz stomatolog dokonuje także kompleksowej diagnostyki, aby mógł ocenić jakiego rodzaju leczenie jest konieczne do zrealizowania. Wszelkie informacje są przekazywane pacjentowi w sposób dla niego zrozumiały oraz są popierane odpowiednimi rysunkami i wyjaśnieniami.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji skontaktuj się z nami!

 
Boli Cię ząb? A może masz inny problem?
Wykonujemy profesjonalne zabiegi stomatologiczne, na podstawie zdobywanej na przestrzeni lat wiedzy, zawodowej praktyki oraz dzięki znajomości nowoczesnych technologii. To w oparciu o nie nasi dentyści oferują wnikliwą diagnozę problemów oraz usunięcie ich najlepszymi metodami leczenia. To pozwala nam na stawianie sobie kolejnych wyzwań, dzięki czemu naprawiamy uśmiechy pacjentów i sami nieustannie się rozwijamy. Niezależnie od problemu dążymy do oczekiwanych przez naszych pacjentów efektów. Na pracy stomatologa ciąży szczególna odpowiedzialność, dlatego z najwyższą uwagą troszczymy się o to, by każdy zabieg, był przeprowadzany w sposób bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Niezwykle istotne jest dla nas, aby wszystkie wizyty w gabinecie stomatologicznym przebiegały w atmosferze zrozumienia. Kierujemy naszą uwagę na pacjenta, dlatego troszczymy się także o to, aby na wszystkich etapach leczenia pacjenci otrzymywali najważniejsze informacje w dziedzinie stomatologii oraz przebiegu leczenia. Każdy, kto zawita do naszego gabinetu dentystycznego, może na nas liczyć.

 
 
Co oferujemy?
Zobacz pełną listę zabiegów stomatologicznych, jakie przeprowadzają dentyści w naszych gabinetach. Naszą misją jest niesienie pomocy wszystkim pacjentom, którzy odczuwają ból lub mają inne problemy z zębami. Leczymy choroby naszych pacjentów w kompleksowy sposób!

LECZENIE ZACHOWAWCZE
Głównym zamysłem zachowawczego leczenia jest naprawa dziur spowodowanych próchnicą oraz chorób przyzębia. W klinikach dentystycznych wszelkie zabiegi zachowawczego leczenia realizowane są korzystając ze miejscowego znieczulenia. Za sprawą tego leczenie zębów jest bezbolesne i wielce wygodne dla pacjenta. Dentysta czyści kamień i osad nazębny, leczy, po czym rekonstruuje kolor i kształt zęba, eliminując dolegliwości i ból.

LECZENIE KANAŁOWE
Zajmuje się naprawą mocno zepsutych zębów, gdy miazgę zęba objęła próchnica. Najczęściej dentysta endodonta podejmuje kanałowe leczenie przy użyciu mikroskopu, żeby jak najdokładniej dotrzeć do zniszczonego zęba. Często to ostatni sposób, aby uratować ząb przed wyrwaniem i koniecznością wykonania implantu lub protezy. Ten zabieg dentystyczny, chociaż jest trudny, nie boli dzięki podawanemu w gabinecie znieczuleniu.

IMPLANTY
Potocznie sztuczne zęby to bardzo wytrzymały sposób na usunięcie dziury po ekstrakcji zęba. Poza ich trwałością, do głównych zalet implantów zalicza się to, że wiernie imitują naturalne zęby i stanowią ich podparcie. Dzięki temu zatrzymują proces zanikania kości szczęki i przywracają odpowiednie funkcje żucia. Zdaniem stomatologów w pielęgnowanej poprawnie jamie ustnej implanty posłużą dożywotnio. W najlepszych klinikach implanty są wykonywane z najlepszych materiałów.

ORTODONCJA
Wizyta u ortodonty potrzebna jest wtedy, gdy pacjent ma wady zgryzu albo krzywizny zębowe. Celem stomatologa ortodonty jest przywrócenie właściwego ułożenia zębów w łuku oraz skorygowanie wady. Choć najskuteczniejsze leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu stałego na zęby wymaga czasu, warto się go podjąć dla przywrócenia dobrego wyglądu i zwiększenia symetrii twarzy. Dla osób, które wolą uniknąć metalowego aparatu na zęby, wymyślono inne i równie skuteczne warianty.

PROTETYKA
Oprócz implantów odpowiednie funkcje żucia po wyrwaniu zęba odnawiają także protezy. Wśród wielu rozwiązań, jakie według dentystów polepszają wygląd uśmiechu znane są protezy ruchome i stałe. Część z nich wstawiane są za pojedyncze zęby, np. korony albo wkłady koronowe. Inne mogą zasłaniać większą liczbę ubytków – np. mosty protetyczne. Są również całkowite protezy, które mają formę sztucznej szczęki.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
Część rodziców bardzo błędnie myśli, że zębów mlecznych dziecka nie należy leczyć. Na pierwszą wizytę u dentysty warto wysłać dziecko już w trakcie ząbkowania. Dzieci zazwyczaj słabo dbają o higienę ząbków, dlatego powinno się kontrolować, czy nie pojawiają się jakiekolwiek oznaki próchnicy, która z wkrótce może przemieścić się na zęby stałe. Warto też ocenić, czy dziecko nie ma wad zgryzu oraz wpajać im zasady prawidłowej pielęgnacji zębów. Im szybciej dziecko rozumie, że gabinetu dentystycznego nie trzeba się bać, tym lepiej.

 
 
Zobacz też wyniki wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym
Wiele osób marzy o filmowym i całkowicie białym uzębieniu. Dlatego wybieramy różne metody wybielania do wypróbowania. Jednym z najpopularniejszych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju wybielające pasty do zębów. Zadowalająco eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są lakiery, paski oraz wybielające żele do aplikacji w domu. Można kupić je w aptece albo w sklepach, ale zazwyczaj to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie między zębami.

Niewiele osób pamięta, że niezłym sposobem przywracania bieli zębów jest porządne oczyszczenie ich w gabinecie dentystycznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem wykonywanym u stomatologa są również specjalne nakładki. Różnią się one od tych kupionych w aptece tym, że są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki w domu oraz korzysta z nich zgodnie z wytycznymi dentysty.

Najskuteczniejsze profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wymyślonymi z tego powodu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje najlepsze efekty w krótkim czasie. Zobacz efekty jakie przynosi wybielanie zębów u dentysty dzięki lampie Beyond

 
Najczęściej zadawane pytania - FAQ
W JAKI SPOSÓB WSZCZEPIANE SĄ IMPLANTY?
Po kompletnych badaniach diagnostycznych, które odrzucają lub potwierdzają ewentualne ograniczenia do wykonania zabiegu, dentysta chirurg zakłada implant. By mógł tego dokonać musi wydrążyć w kości wgłębienie, a tam zostanie umieszczony implant. Chociaż zabieg kojarzy się z bólem, nie trzeba się martwić, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu. Później wstawiony implant musi być zaakceptowany przez ciało oraz zagojony. Dopiero wtedy można dalej odbudowywać zęby.

KIEDY MOŻNA WSZCZEPIAĆ IMPLANTY?
Implanty można stosować, w przypadku jednego zęba albo w przypadku znaczniejszych dziur. Przerwy po wyrwanych zębach należy wypełniać, aby nie doprowadzić do zanikania kości i pozostałych dolegliwości, związanych z brakiem oparcia sąsiednich zębów. Zanikanie kości może wykluczyć wszczepienie implantów, z tego powodu lepiej jak najszybciej zatroszczyć się o wypełnienie. Dentyści polecają implanty, bo są wytrzymałe oraz przywracają estetykę uśmiechu.

KTO MOŻE NOSIĆ IMPLANT?
Współcześnie jest niewiele przeciwwskazań do wszczepiania implantów. Za sprawą postępu stomatologii zabieg implantacji jest jak najbardziej bezpieczny. Implantów nie wolno zakładać tylko kobietom ciężarnym, osobom z problemami krzepliwości krwi, nowotworem czy niestabilną cukrzycą. Inne przeciwwskazania należy omówić ze stomatologiem. Zazwyczaj konsultacji wymagają osoby z chorobami serca, chorobami psychicznymi i z Parkinsonem. Z dentystą powinni skonsultować się również osoby palące papierosy.

DO CZEGO SŁUŻĄ ZDJĘCIA RTG ZĘBÓW PRZED ZAMONTOWANIEM APARATU ORTODONTYCZNEGO?
Zdjęcia RTG są potrzebne do zrobienia diagnostycznych badań. W tym celu trzeba mieć dwa zdjęcia rentgenowskie. Takie zdjęcie umożliwia stwierdzenie, stan zdrowia zębów oraz zminimalizować ryzyko powstania stanu zapalnego i określić w jakim stanie znajdują się kości żuchwy i szczęki. Drugie zdjęcie boczne pomaga zobaczyć rodzaj i postęp wady zgryzu oraz być może możliwość trudności leczenia.

DLACZEGO DO ZAŁOŻENIA APARATU NA ZĘBY NIEZBĘDNE JEST WYRYWANIE ZĘBÓW?
Zdarza się tak, że bez wyrwania zęba lub zębów nie ma możliwości wyleczenia wady zgryzu. Aby możliwe było właściwe ustawienie zgryzu oraz przesunięcie zębów, często niezbędne jest spore miejsce w jamie ustnej, z tego względu dentyści zlecają czasem ekstrakcję zęba.

JAKĄ DIETĘ TRZEBA ZASTOSOWAĆ W TRAKCIE LECZENIA ORTODONTYCZNEGO?
W trosce o aparat ortodontyczny należy uważać na swoją dietę na czas leczenia ortodontycznego. Dentyści zalecają miękkie i rozdrobnione posiłki. Głównie należy odstawić produkty, które mogłyby zepsuć aparat. Najbezpieczniej w tym czasie zrezygnować z gum czy żelek, które kleją części aparatu oraz mogą go uszkodzić, ponieważ druty łatwo się odkształcają. Jeśli pacjent używa ruchomego aparatu, nie musi z niczego rezygnować. Warto, by jednak nie zapominał o szczotkowaniu zębów i zaleceniach stomatologa.

JAK APARAT KORYGUJE ZĘBY?
Ucisk aparatu sprawia, że następuje częściowy zanik kości, a to oznacza, że formuje przerwę dla przemieszczających się zębów. Kiedy poszczególne zęby trafią na odpowiednie pozycje kość po prostu naprawia się. Trzeba jednak właściwie opracować leczenie ortodontycznym aparatem, aby przesunięcia nie nastąpiły zbyt szybko. Z uwagi na to dentyści wypisują plan leczenia.

CZY ZDJĘCIE APARATU NA ZĘBY OZNACZA KONIEC LECZENIA?
Zazwyczaj po po zdjęciu aparatu ortodontycznego pacjenci muszą mieć aparat retencyjny. Jego zadaniem jest zapobieganie powrotu zębów do poprzednich pozycji. Zwykle ortodonta decyduje, czy aparat retencyjny stanie się potrzebny i na jak długo.

 
Sprawdź cennik naszej oferty!
Wierzymy, że zdrowy uśmiech można osiągnąć za niewielkie pieniądze. Dlatego koszty leczenia stomatologicznego w naszej klinice są stosunkowo niskie. W naszym cenniku znajduje się szczegółowy spis wszystkich zabiegów stomatologicznych, jakie wykonujemy z przyporządkowanymi do nich cenami. Przekonaj się, że możesz zyskać zdrowie zęby i nie przepłacać!
 
Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na wizytę!  Umów się na wizytę 
Ostatnie wpisy


Textise: Back to top

This text-only page was created by Textise (www.textise.net) © Textise - CPC LLC
To find out more about our product, visit Textise.org.